Geslaagde BHV-cursus voor actieve bewoners
Wat te doen als een activiteit niet kan doorgaan, omdat er geen mensen met BHV-diploma aanwezig zijn op je locatie? Dan behaal je zelf een BHV-diploma. Sharmine Tweeboom, eigenaar van de Stichting Antilliaanse Culturele Activiteiten, vroeg daarvoor een gratis cursus aan via Zorgzaam010 en Opzoomer Mee. Sinds kort bieden zij samen gratis cursussen aan voor vrijwilligers die zich inzetten voor de wijk of buurt.

Sharmine Tweeboom, actieve bewoner in Hillesluis en eigenaar van de Stichting Antilliaanse Culturele Activiteiten, organiseert met veel passie diverse activiteiten in de wijk en omgeving om bewoners met elkaar te verbinden. Tijdens deze activiteiten – of het nu in de wijk, bij bewoners thuis of op andere locaties is – kan er altijd een noodsituatie ontstaan. Hierdoor is het belangrijk dat er altijd een BHV’er aanwezig is. Maar BHV’ers zijn niet altijd beschikbaar, zeker in de avonden en weekenden is het lastig om er een te vinden. Zonder een BHV’er in de buurt kan een activiteit soms zelfs niet doorgaan, en dat is natuurlijk zonde.
Sharmine had daarom de wens om een BHV-cursus voor actieve bewoners uit Hillesluis te organiseren. Zij klopte hiermee aan bij Opzoomer Mee. In het kader van het project Gemeenschapskracht van onderop heeft Opzoomer Mee dit jaar extra mogelijkheden om bewoners die zich inzetten voor hun buurt te ondersteunen – het antwoord was dan ook meteen ja.
De cursus was een groot succes: alle 15 deelnemers hebben hun certificaat behaald. Gefeliciteerd! Hiermee is Hillesluis nu sterker, veiliger en beter voorbereid om elkaar te helpen wanneer dat nodig is. De cursus was niet alleen een investering in veiligheid, maar ook in saamhorigheid. Bewoners hebben elkaar beter leren kennen en via een appgroep zijn er nu ook korte lijntjes voor als er een BHV’er nodig is.
Een grote dank aan Cultuurhuis Feijenoord voor de mooie locatie en goede zorgen, en aan Sharmine voor het initiatief en de organisatie!
Dit bericht is van Likejewijk Hillesluis.
Foto’s: ATFilms
Klik hier en ontdek meer over het cursusaanbod van Zorgzaam010 en Opzoomer Mee

Deel deze pagina
Een lijst met artikelen
-
Wat kunnen we voor elkaar betekenen in een noodsituatie?
-
Lief en Leed
-
Nieuws
-
Opzoomeren
Op initiatief van de bewonersgroep Noodvoorzieningen kwamen deze zomer ongeveer twintig senioren bijeen om samen het straatspel Mag ik dan bij jou van Opzoomer Mee te spelen.
Gepubliceerd op: -
-
Deze natuurtuin verbindt natuurliefhebbers in Pernis: “Zij hebben elkaar hier weer gevonden”
-
Gemeenschapskracht van onderop
-
Nieuws
-
Opzoomerkennis
Rotterdammer Benita is actief bij Natuurtuin Het Groene Woud. Dat is een prachtige ontmoetingsplek in Pernis. Lees hier hoe de stichting kon opbloeien, met hulp van Opzoomer Mee.
Gepubliceerd op: -
-
Meld je aan voor de Rotterdamse Initiatieven Markt op dinsdag 15 september
-
Gemeenschapskracht van onderop
-
Nieuws
-
Opzoomerkennis
Heb jij een initiatief of een idee dat jouw wijk socialer, groener, schoner, veiliger of leuker maakt? Of ben je op zoek naar financiering, kennis of ondersteuning om jouw plannen verder te brengen? Kom dan naar de Rotterdamse Initiatieven Markt.
Gepubliceerd op: -